تونر کارتریج رنگی چه کاربردی دارد ؟

تونر کارتریج رنگی در چهاررنگ در بازار موجود است که می توان با استفاده از تونر کارتریج رنگی ، که برای سفارش های کپی و پرینت می توان از آن استفاده کرد تا کپی های زیبا رنگی داشته باشید .

تونر کارتریج رنگی درچهار رنگ تونر آبی (Cyan) ، قرمز (Magenta) ، زرد (Yellow) و مشکی (Black تولید می شود .

مشتریان می توانند  کارتریج رنگی، رنگی   که دوست دارند و مناسب دستگاه شان می باشد خریداری کنند  تونر کارتریج رنگی دارای مشخصات فنی  می باشد که هر کدام از این مشخصات رنگی با یک دیگر فرق دارد ، بنابراین مشتریان به این نکته توجه کنند که تونر کارتریجرنگی انتخاب کنند که سازگار با دستگاه شان می باشد .

تونر چیست ؟

تونر ماده ای جامدی است که هنگام چاپ از آن استفاده می شود و وقتی که در دستگاه های چاپ قرار می گیرد توسط دستگاه چاپ از حالت جامد به مایع تبدیل می شود .  وقتی تونر تمام شود نمی توان عمل چاپ کردن را انجام داد ، بنابراین باید یک تونر جدید در دستگاه قرار داد به عبارت دیگر دستگاه باید شارژ شود . بیشتر مشتریان تونر از رنگ مشکی بیشتر استفاده می کننند و رنگ مشکی بیشترین فروش نسبت به سایر رنگ دارد .

برای اینکه مشتریان بدانند چه تونری برای دستگاه شان مناسب می باشد باید به قسمت  Manufactor Part  Number  دستگاه دقت کنند و تونر کارتریج رنگی مناسب با دستگاه  شان انتخاب کند .

دستگاه کپی یا رنگی می باشد یا سیاه و سفید . که برای دستگاه کپی رنگی می توان از هر چهار رنگ استفاده و برای دستگاه کپی سیاه و سفید از رنگ مشکی استفاده کرد .

تونر از چه مواد تشکیل می شود ؟

تونر یک نوع پور با غلظت زیاد می باشد همچنین با توجه به اینکه  نمی توان از هر تونری برای هر دستگاه کپی استقاده کرد زیرا مشخصات فنی دستگاه کپی و مشخصات فنی تونر ها با یک دیگر فرق دارد علاوه براین موادی که تولید کنندگان و کشورهای تولیدی تونر برای تشکیل تونر استفاده می کنند تا حدودی با یک دیگر فرق دارد .اما مواد اصلی تونر شامل :

پودر کربن

پلیمرهای خاص

پلی‌استررزین

اکسیدآهن

البته بیشتر ماده تشکیل دهنده ی پودر  تونر ، پودر کربن می باشد .

کپی کردن اسناد

هنگام خرید یک تونر باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

تونر یک نوع پودر می باشد ، هر چقدر ذرات پودر کوچک تر باشد باعث خواهد شد که کیفیت چاپ بالا رود و استفاده از تونر های اصل و با کیفیت می تواند موجب تمایز کپی خوب و شفاف با کپی تیره شود .

برای نگه داری از پودر تونر از کارتریجاستفاده می شود ، کارتریجیک نوع محفظه می باشد که برای حفاظت و نگه داری تونر استفاده می شود و تونر نباید در مکان مرطوب نگه داری شود . هنگام استفاده از تونر باید مواظب بود که روی لباس یا پارچه نریزد زیرا به سختی پاک می شود و برای پاک شدن نیاز به یک حلال دارید .

پرینت رنگی

استفاده از تونر های با کیفیت می تواند باعث می شود که کپی های زیبای داشته باشید و برای اینکه کپی های رنگی زیبا داشته باشید می توان از دستگاه های کپی رنگی استفاده کرد که باعث می شود که هنگام خواندن کپی ها چشمانتان کمتر خسته شود .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *